• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Ücretsiz Fotoğraf Kursu Başlıyor

İzmir Bakırçay Üniversitesinin Sosyal, Kültürel ve Spor Etkinlikleri Kapsamında düzenlediği ücretsiz  kurslara bir yenisi daha ekleniyor. Ücretsiz ''Fotoğraf  Kursumuz'' başlıyor.

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğrencilerine yönelik olan Fotoğraf Kursu; Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızın, Menemen Halk Eğitim Merkezi ile olan işbirliği ile düzenlendi.

Öğrencilerinin derslerden arta kalan zamanlarında kültür ve spor etkinliklerine katılmalarını teşvik etmek için hazırlanan kursu, Menemen Atatürk İlkokulu Öğretmeni ve Anadolu Üniversitesi ‘’Fotoğraf ve Kameramanlık’’ mezunu Mehmet BAKIŞ verecektir. E-blok kapalı Spor salonunda bulunan derslikte gerçekleşecek kursa başvurular oldukça yoğun.BAKIŞ başvurusunu tamamlayan herkesi kursa bekliyor.

Kursumuz haftanın iki günü;  Pazartesi ve Salı saat 17:00 ile 19:30 saatleri arasında tek grup olarak gerçekleşecektir. 

Kurs boyunca fotoğraf kursunun tarihi, analog ve dijital fotoğraf makinalarını tanıma, fotoğraf ekipmanları, çekim teknikleri ve fotoğraf makinasını etkin kullanma gibi bilgilere sahip olacaklarını belirken kurs Öğreticisi BAKIŞ, fotoğraf gezilerine katılarak; katılımcıların sosyal becerilerini pekiştirip, yeni insanlarla tanışıp kaynaşmasını sağlamak önceliğimiz dedi. BAKIŞ, öğrencilerin isterlerse fotoğrafı bir meslek olarak ta seçebileceklerine dikkat çekti.

BAKIŞ son olarak, fotoğraf kursunun uygulamalı dersler ile devam etmesi ve yapılacak olan çekimlerle kursun sonunda katılımcıların ürünlerinden oluşan bir sergiyi kampüste sergileme hedeflerinin olduğunu belirtti.