• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Sosyal ,Kültürel ve Spor Etkinlikleri Kapsamında Voleybol Kursumuz Devam Ediyor

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğrencilerine yönelik olan Voleybol kursları Sağlık Kültür, Spor Daire Başkanlığı ve Menemen Halk Eğitim Merkezi katkılarıyla devam etmektedir.

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğrencilerinin derslerden arta kalan zamanlarında kültürel etkinliklere katılmalarını teşvik etmek için hazırlanan kurslardan birisi olan Voleybol Kursunu, Menemen Halk Eğitim Merkezi Antrenörlerinden GİZEM TEMEL vermektedir.

İzmir Bakırçay Üniversitesinin bahçesinde yer alan açık Voleybol sahasında ve E-blokta bulunan kapalı Voleybol sahasında gerçekleşen antrenmanlara ilgi çok büyük.

Kurs Pazartesi ,Salı, Çarşamba, Perşembe,Cuma  12:00/18:00 saatleri arasında 4 grup olarak gerçekleşiyor.

Voleybol kursunun grup çalışması, sosyalleşme, takım ruhunu geliştirme, birlikte hareket etme becerisini geliştirme, öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak gibi faydalarından bahseden TEMEL öğrenciler için ele geçmeyecek bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Voleybol kursunun ilk başladığı günden bu yana yaklaşık iki aydır devam eden eğitimlerin ilk oturumu Konferans Salonunda gerçekleşmişti. GİZEM TEMEL’in Konferans Salonunda gerçekleştirdiği sunumda Voleybolun tarihçesi, oynanış kuralları, oynanış biçimi, sahada uyulması gereken kurallar, saha temizliği gibi bilgiler yer aldı. Öğrencilerin ders programına göre hazırlanan kurs saatlerinin ardından öğrencilerin yetenekleri ölçüldü. Isınma, esneme ve germe eğitimi verildi. Duruşlar,manşet pas,parmak pas ,hücum ,servis atış tekniği ,pozisyon alma, öne ve geriye takla, sıçrama, blok, plonjon tekniği gibi tekniklerin öğretildiği Voleybol kursunda TEMEL , kursta tüm fakültelerden öğrencilerin yer aldığını da belirtti. Voleybol kursunun son derece verimli ve eğlenceli geçtiğini söyleyen TEMEL, öğrencilerin Voleybol kursuna ilgilerinin çok büyük olduğunu, antrenmanlardan sonra motive olmuş şekilde sahadan ayrıldıklarını, öğrencilerin fiziksel ve ruhsal yönden kendilerini iyi hissettiklerinin dönütünü aldığını dile getirdi.