• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Ücretsiz Keman Kursumuz Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İzmir Bakırçay Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının Menemen Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile başlayan öğrencilerine yönelik düzenlediği keman kursumuz tüm hızıyla devam etmektedir.

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğrencilerinin derslerden arta kalan zamanlarında etkinliklerine katılmalarını teşvik etmek için hazırlanan kurslardan birisi olan Keman Kursunu Menemen Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinden Dilara İNCEREİS vermektedir.

İzmir Bakırçay Üniversitesi E blok 1. Katta bulunan Müzik Odasında gerçekleşen derslere ilgi çok büyük.

Kurs Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 12:00/17:55 saatleri arasında 4 grup olarak gerçekleşiyor.

Keman çalmanın problemlere daha çabuk çözüm bulma, özgüven, el göz koordinasyonunu artırma, zihni dinç tutma, sosyalleşme, ruh halini düzenlemekle birlikte derslerde bireysel ve toplu eser icra etme öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak gibi faydalarından bahseden İNCEREİS öğrenciler için ele geçmeyecek bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Keman kursunun ilk başladığı günden bu yana yaklaşık iki aydır devam eden eğitimlerin ilk oturumu Konferans Salonunda gerçekleşmişti. Öğrencilerin ders programına göre hazırlanan kurs saatlerinin ardından öğrencilerin seviyeleri ve yetenekleri ölçüldü. Keman yay ve tutuş tekniği dersleri verildi. Boş telde yay çekme, temiz ses çıkartma, duruş, nota okuma, keman üzerinde notaları kavrama, pozisyon, etüt ve eserlerin öğretildiği Keman kursunda İNCEREİS, kursta tüm fakültelerden öğrencilerin yer aldığını da belirtti. Keman kursunun son derece verimli ve eğlenceli geçtiğini söyleyen İNCEREİS, öğrencilerin Keman kursuna ilgilerinin çok büyük olduğunu, derslerden sonra motive olmuş şekilde sınıftan ayrıldıklarını, öğrencilerin ruhsal yönden kendilerini iyi hissettiklerini ders dışında da çalışmalarını devam ettirdikleri konusunda dönüş aldığını dile getirdi.